Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złamała prawo własności

Data publikacji 16.12.2014

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., zwalczający przestępczość gospodarczą, zabezpieczyli w czwartek (11 grudnia 2014 roku) podrabiane akcesoria samochodowe znanych światowych marek. Blisko 500 takich produktów nie trafi zatem na rynek.

Z zarzutami w tej sprawie musi się liczyć 40-letnia mieszkanka powiatu słubickiego. Za tego typu przestępstwo przepisy ustawy przewidują karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie regularnie monitorują prawidłowość produktów oferowanych do sprzedaży. W czwartek (11 grudnia 2014 roku)  policyjni specjaliści, którzy na co dzień zajmują się ujawnianiem przestępstw przeciwko własności intelektualnej, w wyniku pracy operacyjnej ujawnili na jednym z punktów handlowych kostrzyńskiego bazaru podrabiane akcesoria samochodowe. Do sprzedaży oferowano głównie nakładki na pasy i na zagłówki, breloki, naklejki, kołpaki oraz emblematy znanych światowych marek. Za złamanie przepisów ustawy odpowiedzialna była 40-letnia mieszkanka powiatu słubickiego, na której stoisku policjanci zabezpieczyli blisko 500 takich akcesoriów. Ujawnione przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów. Łączne straty, na jakie narażeni zostali producenci oryginalnych produktów, zostaną wkrótce wycenione. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Art. 305 ustawy Prawo własności przemysłowej:
1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony