Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubelskie spotkanie opłatkowe służb mundurowych

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Dziś, w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe czternastu służb mundurowych województwa lubelskiego. Podczas rozbrzmiewających dźwięków kolędy, przy akompaniamencie artystów z Filharmonii Lubelskiej uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. Jak co roku, w tym właśnie okresie odbywa się także spotkanie opłatkowe służb mundurowych naszego województwa.  Wśród zaproszonych gości byli m.in. Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski,  Jarosław Szymczyk Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń i związków, byli komendanci wojewódzcy oraz zastępy komendantów, kadra garnizonu lubelskiej Policji oraz kadra kierownicza poszczególnych służb mundurowych.

Szef lubelskiego garnizonu nadinsp. Dariusz Działo dziękując zgromadzonym gościom za tak liczne przybycie podkreślił, że dzisiejsze spotkanie ma wyjątkowy charakter ze względu na niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.  Lubelski Komendant Wojewódzki Policji życzył wszystkim, by święta upłynęły spokojnie i radośnie we wszystkich domach.

Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski w imieniu samorządu województwa lubelskiego dziękował za cały mijający 2014 rok, za wszystkie wspólne inicjatywy podejmowane na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Życzył,  by nadchodzące święta upłynęły w rodzinnej atmosferze.

Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski podkreślał, że to bardzo ważne, że przedstawiciele lubelskich służb mundurowych, w tym szczególnym okresie spotykają się razem. Arcybiskup życzył spokoju  i  radości.

Podczas spotkania Harcerze z Lubelskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego przekazali na ręce Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji Pana nadinsp. Dariusza Działo Betlejemskie Światełko Pokoju. Jako  symbol  ognia  zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światełka brzmi „Pokój jest w nas”.  

Dzisiejsze spotkanie uświetnił  występ artystów z Filharmonii Lubelskiej.

(KWP w Lublinie / dm)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.5 MB)

Powrót na górę strony