Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Western” i siedemnastu innych podejrzanych zatrzymanych przez CBŚP w Poznaniu

Data publikacji 17.12.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Marka F. pseudonim „Western”. Wraz z nim, zatrzymano siedemnaście innych osób. Wszyscy są podejrzani o wymuszenia rozbójnicze i szereg innych przestępstw kryminalnych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto.

We wtorek funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także innych jednostek przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymanych zostało osiemnaście osób podejrzanych o szereg poważnych przestępstw. Jest wśród nich Marek F. pseudonim „Western”. Zatrzymanym zarzuca się popełnienie wielu przestępstw o charakterze kryminalnym i ekonomicznym.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zajęli się sprawą ponad rok temu. Na podstawie zebranych informacji ustalili, że Marek F. pseudonim „Western” po wyjściu z więzienia w czerwcu 2013 roku, gdzie odbywał karę za udział w podpaleniu dyskoteki w Gnieźnie, zgromadził wokół siebie grupę osób, które były w przeszłości notowane za popełnienie różnego rodzaju przestępstw. Osoby te wspólnie z Markiem F., w różnych konfiguracjach personalnych, ponowiły działalność przestępczą.

Zebrane przez policjantów materiały dowodowe zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej Poznań Nowe Miasto i były podstawą do wszczęcia śledztwa. Zaplanowana została realizacja sprawy i zatrzymanie podejrzanych. W działaniach udział wzięło 150 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji z Wrocławia, Łodzi i Szczecina.

We wtorek rano zespoły realizacyjne równocześnie weszły do 38 wytypowanych domów, mieszkań i obiektów. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli pieniądze, luksusowe samochody i dzieła sztuki. Wartość odebranego podejrzanym majątku szacowana jest na około 2 mln zł.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy, w stosunku do dziewięciu podejrzanych, prokurator prowadzący śledztwo wystąpił do Sądu w Poznaniu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Marek F. ps. "Western" to swoista legenda kryminalnego półświatka Poznania. Zasłynął brutalnymi napadami, rozbojami i wymuszeniami haraczy. Odbywał wieloletni wyrok pozbawienia wolności.

CBŚP

Film „Western” i siedemnastu innych podejrzanych zatrzymanych przez CBŚP w Poznaniu

Pobierz plik „Western” i siedemnastu innych podejrzanych zatrzymanych przez CBŚP w Poznaniu (format mp4 - rozmiar 13.21 MB)

Powrót na górę strony