Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za ćwierć kilograma amfetaminy

Data publikacji 17.12.2014

Świnoujscy policjanci zatrzymali parę narzeczonych w związku z posiadaniem środków odurzających. W zajmowanym przez nich mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad ćwierć kilograma amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi nawet do lat 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu interweniowali w jednym z mieszkań w centrum miasta, gdzie doszło do głośnej awantury. Po wejściu do lokalu policjanci zastali tam kłócącą się ze sobą nietrzeźwą parę
narzeczonych.

Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny, który na ich widok zaczął coś wciskać w oparcie kanapy. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to plastikowy worek z amfetaminą. Ponadto biały proszek rozsypany był na podłodze. Podczas przeszukania mieszkania, mundurowi znaleźli także w szafie, wewnątrz damskiej torby, kilka porcji narkotyków oraz kilkadziesiąt woreczków strunowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad ćwierć kilograma amfetaminy. 32-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Oboje stanęli przed obliczem prokuratora, który przedstawił im zarzuty posiadania środków odurzających. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, sąd aresztował 34-latka na trzy miesiące.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ap)

Powrót na górę strony