Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezakcyzowy bagaż wysypał się na jezdnię

Data publikacji 17.12.2014

Ponad 8 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znajdowało się w osobowym fordzie, którego kierowca - jadąc krajową "17" - stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie. Jego auto dachowało. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa to kwota ponad 120 tys. złotych. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała pozostał na obserwacji w szpitalu.

Wczoraj, tuż po godz. 20.00, policjanci świdnickiej drogówki interweniowali na krajowej "17". Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 43-letni mieszkaniec Chełma kierując osobowym fordem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Obok leżącego na dachu pojazdu porozsypywane były wyroby tytoniowe różnych marek. Łącznie to ponad 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak ustalili funkcjonariusze, wartość uszczuplenia Skarbu Państwa to kwota ponad 120 tys. złotych.

Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci ustalają okoliczności pochodzenia i posiadania przez mężczyznę nielegalnego bagażu.

(KWP w Lublinie / ap)

Powrót na górę strony