Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszustwa internetowe zatrzymany

Data publikacji 17.12.2014

Poszukiwany na podstawie 11 listów gończych i zarządzeń prokuratora internetowy oszust zatrzymany przez śledczych. Przestępca na fikcyjnych aukcjach sprzedawał markowe buty znanych firm. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, analizując liczne zgłoszenia, zebrane ślady internetowe, jak również informacje operacyjne ustalili, gdzie znajduje się przestępca. W kartotece podejrzanego  39-letniego mężczyzny widniało 11 podstaw poszukiwawczych oraz ponad pięćdziesiąt oszustw internetowych na kilkudziesiąt  tysięcy złotych.

Mężczyzna działał głównie na znanych portalach aukcyjnych, gdzie wystawiał fikcyjne, bardzo atrakcyjne oferty sprzedaży markowego obuwia. Oszust korzystał z kilku profili, dzięki którym mógł szybko zmieniać swoje dane personalne, tak by zaraz po zaksięgowaniu pieniędzy, znikać bez śladu. Niemniej jednak te metody ukrywania oszustwa okazały się bezskuteczne. Policjanci dzięki swojej skrupulatnej pracy operacyjnej namierzyli i zatrzymali internetowego oszusta. Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do prokuratury, gdzie prokurator zdecydował o przedstawieniu zarzutów. Mężczyzna na wniosek został aresztowany.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.   Ponadto wymieniony podejrzewany jest o posiadanie środków odurzających w postaci dopalaczy. Poszukiwany był m. in. przez prokuratury w Krakowie, Warszawie, Sochaczewie, Wrocławiu, Poznaniu.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony