Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na kradzieży samochodu - jeden kierował autem, a drugi go pchał

Data publikacji 17.12.2014

Policjanci z powiatu głogowskiego zatrzymali 2 mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży samochodu. Sprawcy posłużyli się dość nietypową metodą. Jeden z nich wszedł do auta przez otwartą klapę bagażnika, a drugi pchał pojazd. Obydwaj byli nietrzeźwi.Sprawcy chcieli pojechać vw polo do domu, a potem ukryć go, rozebrać i sprzedać na części. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje sąd.

Dwóch młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów w trakcie kradzieży pojazdu osobowego. Jeden z nich siedział za kierownicą, a drugi pchał samochód, próbując go uruchomić. Przyznali się, że chcieli pojechać samochodem do domu, a potem ukryć go, rozebrać i sprzedać na części. Obydwaj byli nietrzeźwi.

Zatrzymani to 18- i 19-letni mieszkańcy gminy Gaworzyce. Jak twierdzili, do Głogowa wybrali się na zakupy. Była godzina 3.30 w nocy. Na jednym z parkingów zauważyli samochód, który nie miał zablokowanej klapy bagażnika. Jeden z podejrzanych, 19-latek, wszedł przez bagażnik do samochodu i usiłował go uruchomić. Jego kolega pomagał mu w tym, pchając auto.

W tym momencie zostali zatrzymani przez policyjny patrol. Obydwu podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. 19-latek dodatkowo usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W chwili zatrzymania badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony