Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za usiłowanie kradzieży samochodu

Data publikacji 17.12.2014

Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży samochodu. Mężczyzna próbował ukraść jaguara wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

10 grudnia policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy wsparciu poznańskiej Grupy Realizacyjnej Wydziału Zabezpieczenia Miasta oraz policjantów z Komisariatu w Luboniu zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży samochodu.

Podejrzany dzień wcześniej, w godzinach popołudniowych, próbował ukraść jaguara. Początkowo zagroził właścicielowi pojazdu, a gdy zauważył, że samochodu nie uzyska, po krótkiej szamotaninie zaczął uciekać. Właściciel jaguara pobiegł za nim, by go zatrzymać. Gdy podejrzany wyciągnął nóż, pokrzywdzony odstąpił od próby jego zatrzymania. SPrawca dobę później podejrzany był już w rękach policji.

Zatrzymany mężczyzna, notowany wcześniej za podobne przestępstwo, to 27-letni mieszkaniec Lubonia. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Właścicielowi jaguara nic się nie stało, a samochód pozostał w jego posiadaniu.

(KWP w Poznaniu / ap)

Film Zatrzymany za usiłowanie kradzieży samochodu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany za usiłowanie kradzieży samochodu (format flv - rozmiar 18.69 MB)

Powrót na górę strony