Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

Data publikacji 18.12.2014

Wczoraj w samo południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Miejskiej Policji w Żorach po remoncie. Otwarcia dokonał zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

Komenda Miejska Policji w Żorach dołączyła dzisiaj do ponad 40 wyremontowanych, w ramach ogólnopolskiej standaryzacji jednostek, obiektów na terenie całego kraju. Podczas kilkumiesięcznego remontu zostały wykonane głównie prace termo-modernizacyjne budynku. Zmieniła się nie tylko kolorystyka, ale i jego otoczenie. Pojawiły się nowe elementy identyfikacji wizualnej, w tym logo i tablice informacyjne. Koszt termomodernizacji obiektu wyniósł  ponad milion złotych.

Podczas dzisiejszej uroczystości, otwarcia budynku dokonał zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Piotr Kucia w obecności wiceprezydenta miasta Daniela Wawrzyczek, Przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kosztyły oraz Komendanta Miejskiego Policji w Żorach insp. Dariusza Matusiaka. W czasie przemówienia, zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji skierował do zgromadzonych słowa uznania i gratulacje, podziękował też władzom miasta za wsparcie, a policjantom i pracownikom cywilnym życzył zadowolenia z nowych warunków w jakich codziennie służą społeczeństwu.

Komendant Miejski Policji w Żorach, po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, w swoim przemówieniu podkreślił szczególnie współpracę z władzami miastem. Podziękował też wszystkim za obecność, a ponadto policjantom i pracownikom cywilnym, których zaangażowanie niezbędne było w czasie całego procesu modernizacji.

Wczorajsze wydarzenie było również okazją do uroczystego przekazania nowych samochodów służbowych oraz rowerów dla dzielnicowych. Kluczyki do pojazdów wręczył komendantowi wiceprezydent Miasta Żory, natomiast aktu darowizny jednośladów dokonała Przewodnicząca Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto" w Żorach.

(KWP w Katowicach / ap)

Film Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uroczyste otwarcie komendy w Żorach (format flv - rozmiar 23.5 MB)

Film Uroczyste otwarcie komendy w Żorach

Pobierz plik Uroczyste otwarcie komendy w Żorach (format mp4 - rozmiar 31.43 MB)

Powrót na górę strony