Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowany przed wychłodzeniem

Data publikacji 18.12.2014

Noc z wtorku na środę mogła skończyć się tragicznie dla nietrzeźwego 59-latka, który nie był w stanie samodzielnie dotrzeć do miejsca zamieszkania. Zmarzniętego mężczyznę w przydrożnym rowie znaleźli policjanci z posterunku w Rutce Tartak.

Wczoraj, tuż po godzinie 10.00,  policjanci z Posterunku w Rutce Tartak patrolowali teren swojej gminy.  W pewnym momencie zauważyli człowieka leżącego w przydrożnym rowie.  Natychmiast ruszyli z pomocą i wezwali pogotowie. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. W rozmowie z mieszkańcem gm. Rutka Tartak mundurowi ustalili, że dzień wcześniej po południu, idąc chodnikiem, stracił równowagę i wpadł do rowu, z którego nie mógł wyjść o własnych siłach. Z uwagi na wyziębienie organizmu oraz ogólne wycieńczenie zespół karetki pogotowia zabrał 59- latka do szpitala.

Policjanci apelują! Niskie temperatury w połączeniu z alkoholem mogą okazać się tragiczne w skutkach. Nie przechodźmy obojętnie wobec osób nietrzeźwych leżących na ziemi. W tego typu sytuacjach jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub 112, pogotowiu ratunkowemu - 999.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI – nasz jeden telefon może uratować ludzkie życie.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja