Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu

Data publikacji 19.12.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali laboratorium produkujące amfetaminę w Toruniu. Zatrzymali 43-letniego właściciela laboratorium. Do policyjnych magazynów przyjęto 400 gramów gotowej amfetaminy, środki chemiczne i półprodukty do jej produkcji oraz aparaturę.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości  narkotykowej od dłuższego czasu zbierali informacje dotyczące miejsc, gdzie mogą być one produkowane. Jedna z nich zaprowadziła ich do Torunia  na ul. Wąską. Tam w jednym z domów, w pomieszczeniach na piętrze, natrafili na laboratorium produkujące amfetaminę.

Na miejscu zabezpieczyli przyrządy służące do produkcji narkotyku, środki chemiczne i półprodukty potrzebne do wytworzenia amfetaminy. Zabezpieczyli także ok. 400 gramów gotowej amfetaminy o czarnorynkowej wartości ok. 10 tys. złotych.

Do policyjnego pomieszczenia dla zatrzymanych trafił 43-letni właściciel laboratorium. Kryminalni z Torunia przedstawili mu mężczyźnie zarzuty wytwarzania i posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Materiał zgromadzony w tej sprawie trafił do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

Oskarżyciel zdecyduje o skierowaniu do sądu wniosku o aresztowanie 43-latka.  Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także jego samochód wart ok. 13 tys. złotych. Do policyjnych magazynów trafiła także aparatura wykorzystywana w tej nielegalnej „produkcji”.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu

Pobierz plik Laboratorium amfetaminy zlikwidowane w Toruniu (format mp4 - rozmiar 5.95 MB)

Powrót na górę strony