Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znaczną ilość narkotyków i paserstwo

Data publikacji 19.12.2014

Policjanci z Dzierżoniowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili blisko 700 porcji środków odurzających. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, w ramach działań zmierzających do ograniczenia przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o tego typu czyny. Podejrzany to 31-letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych w gminie Łagiewniki. Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może mieć w swoim mieszkaniu środki odurzające.

Podejrzenia potwierdziły się. W mieszkaniu podejrzanego, znaleziono woreczki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana, haszysz, mefedron oraz amfetamina w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 700 porcji handlowych tych narkotyków. W mieszkaniu 31-latka zatrzymano również elektronarzędzia i inne przedmioty, które pochodziły z kradzieży i włamań na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, rozpowszechniania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej substancji psychotropowych oraz umyślnego paserstwa. Sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich przeznaczenie oraz skalę paserstwa kradzionymi elektronarzędziami i innymi przedmiotami.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Powrót na górę strony