Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna zlikwidowana dziupla z kradzionymi samochodami

Data publikacji 19.12.2014

Leszczyńscy kryminalni wspólnie z policjantami kryminalnymi z Wrocławia ujawnili kolejną dziuplę z kradzionymi samochodami. Policjanci znaleźli części od skradzionych pojazdów na terenie Polski i Niemiec. Na miejscu została zatrzymana 32-letnia kobieta. Za zbywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, natomiast za kradzieże z włamaniami do 10 lat.

Praca kryminalna leszczyńskich policjantów i współpraca z kryminalnymi z Wrocławia po raz kolejny przyniosła efekt. 16 grudnia br. z samego rana policjanci pojechali do domu podejrzanego. W piwnicy domu jednorodzinnego, usytuowanego na terenie województwa dolnośląskiego, funkcjonariusze ujawnili dużą liczbę części od skradzionych pojazdów.

Znalezione części pochodziły między innymi od dziesięciu pojazdów marki "Audi" i "Volkswagen". Samochody były skradzione w tym roku z terenu Polski i Niemiec. W piwnicy domu mundurowi odkryli również liczne przedmioty służące do pokonywania zamków drzwi oraz stacyjek. Na miejscu została zatrzymana, zamieszana w przestępstwo, 32-letnia kobieta.

Wtorkowe działania policjantów były efektem wnikliwej pracy policjantów prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Jest to kolejny efekt wcześniejszych zatrzymań, o których pisaliśmy w maju br., gdzie zatrzymanych zostało czterech sprawców kradzieży samochodów osobowych na terenie Leszna.

Do tej pory policjanci w sumie ujawnili skradzione pojazdy oraz części od pojazdów mające związek z kilkudziesięcioma kradzieżami. Sprawa ta ma jednak charakter rozwojowy. Za zbywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, natomiast za kradzieże z włamaniami do 10 lat.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Kolejna zlikwidowana dziupla z kradzionymi samochodami

Opis filmu: dziupla, kradzież

Pobierz plik Kolejna zlikwidowana dziupla z kradzionymi samochodami (format mp4 - rozmiar 12.38 MB)

Powrót na górę strony