Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brodniccy policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg marihuany

Data publikacji 19.12.2014

Brodniccy policjanci zatrzymali na terenie powiatu wąbrzeskiego 25-letniego mieszkańca Torunia. Mężczyzna w wynajmowanym domu uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg suszu roślinnego oraz sprzęt do uprawy roślin. 25-latek usłyszał zarzuty posiadania, uprawy i usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyku.

Wczoraj (18.12.2014 r.) brodniccy kryminalni, wykonując czynności na terenie powiatu wąbrzeskiego, weszli do jednego z domów. Z ich ustaleń wynikało, że może w nim być uprawiana marihuana. Do drzwi domu policjanci zapukali rano. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę, który jak się okazało, wynajmował ten dom.

W wyniku przeszukania zajmowanych przez 25-latka pomieszczeń kryminalni, w jednym z pokoi, ujawnili susz konopi indyjskich i sprzęt do ich uprawy. Brodniccy policjanci zatrzymali mężczyznę i przekazali go policjantom z miejscowej jednostki.

Wąbrzescy policjanci zabezpieczyli prawie 1,5 kg suszu roślinnego oraz sprzęt do uprawy, a 25-latka przewieźli do komendy, gdzie został przesłuchany.

Policjanci przedstawili podejrzanemu zarzuty posiadania, uprawy oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających na terenie Płocka, skąd pochodzi. Funkcjonariusze wystąpili również z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt.  Mężczyzna w policyjnym areszcie czeka na decyzję sądu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wąbrzeska prokuratura.

(KWP w Bydgoszczy / ap)

Powrót na górę strony