Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne ćwiczenia służb na Dworcu Głównym PKP

Data publikacji 19.12.2014

Policjanci z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu zorganizowali ćwiczenia, w których oprócz Policji udział wzięli przedstawiciele innych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratownictwo medyczne służb m.in. Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Służby Ochrony Kolei, a także zarządcy obiektu.

Była godz. 1.30, gdy dyżurny Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu został poinformowany, że obok jednego z zaparkowanych pojazdów znajduje się dziwnie wyglądający pakunek. W tym samym czasie przybyły na parking kierowca przez swoją nierozwagę przesunął pakunek i doprowadził do jego wybuchu, podczas którego obrażeń ciała doznało kilka osób.

Na miejscu natychmiast działania rozpoczęły wszystkie służby m.in. Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz osoby zarządzające obiektem. Służby ratunkowe w pierwszej kolejności udzielały pomocy osobom poszkodowanym. Na czas prowadzonych działań została zamknięta duża część dworca, podróżni i pracownicy zostali ewakuowani. Do akcji skierowano natychmiast również policyjnych pirotechników w związku z ujawnieniem kolejnych ładunków wybuchowych. Funkcjonariusze podjęli działania z wykorzystaniem specjalistycznego robota i zabezpieczyli oraz zneutralizowali znalezione ładunki.

Głównym celem szkolenia było ćwiczenie opracowanych procedur i doskonalenie metod skutecznego współdziałania w sytuacji kryzysowej, wszystkich zaangażowanych służb.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Film Nocne ćwiczenia służb na Dworcu Głównym PKP

Pobierz plik Nocne ćwiczenia służb na Dworcu Głównym PKP (format mp4 - rozmiar 30.55 MB)

Powrót na górę strony