Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla mężczyzny zatrzymanego przez dolnośląskich policjantów

Data publikacji 20.12.2014

Dolnośląscy policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem młodej kobiety, do jakiego doszło w listopadzie tego roku między miejscowościami Komorniki a Środa Śląska. Podejrzanemu, który trafił do policyjnego aresztu, prokuratora przedstawiła już zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.

Nad wyjaśnieniem brutalnego zabójstwa młodej, 19-letniej kobiety, od chwili ujawnienia zwłok, nieprzerwanie pracowali policjanci ze specjalnej grupy, powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, w skład której wchodzili funkcjonariusze pionu operacyjnego i dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej oraz policjanci z komendy powiatowej w Środzie Śląskiej.

Przez cały okres prowadzonych działań, dolnośląscy policjanci badając okoliczności tej sprawy, współpracowali z prokuraturą, biegłymi z różnych dziedzin i innymi jednostkami Policji. Funkcjonariusze analizowali krok po kroku każdą z przyjętych wersji. Drobiazgowo sprawdzano każdy wątek, każdą uzyskaną informację i każdy zabezpieczony materiał. W działaniach wykorzystywano również specjalnie wyszkolone psy tropiące policji dolnośląskiej i saksońskiej, których umiejętności znacznie wzbogaciły materiał zgromadzony w procesie wykrywczym. 
 
Zabezpieczane w toku prowadzonych czynności, choćby najmniejsze ślady, dokładnie badano współpracując z Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej Policji. Wykorzystując cały warsztat pracy operacyjnej i procesowej, policjanci zebrali materiał, który dał podstawę do typowania, a następnie zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo.

Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Do jego zatrzymania doszło 18 grudnia br., w godzinach popołudniowych, w miejscu zamieszkania. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Nie stawiał oporu. Po zatrzymaniu został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie policjanci i prokuratorzy wykonywali z jego udziałem dalsze czynności. 

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu przez prokuraturę zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, który mężczyzna usłyszał 19 grudnia br. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP Wrocław / mb)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.45 MB)

Powrót na górę strony