Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali byłego pracownika jednego z banków. Wypłacał pieniądze z lokat oszczędnościowych klientów

Data publikacji 20.12.2014

Policjanci z KMP w Lublinie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 28-letniego byłego pracownika jednego z banków. Mężczyzna wielokrotnie wypłacał znaczne sumy pieniędzy z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych. 28-latek został zatrzymany na terenie Poznania, gdzie się ukrywał. Wczoraj mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 28-letni, były już pracownik jednego z banków wypłacał pieniądze z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów. Mężczyzna działał co najmniej od kilu miesięcy. Trwa ustalanie ilu klientów padło ofiarą oszusta. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych. 28-latek został zwolniony z banku w wrześniu br. Lubelscy policjanci ustalili, że może przebywać w Poznaniu. Tam, w miniony czwartek, został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeszukali 5 miejsc, gdzie mógł przebywać i ukryć pieniądze. Zabezpieczyli m.in. komputery i dokumentację bankową potwierdzającą wypłaty z lokat klientów. Podejrzany 28-letni Paweł W. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin - Północ w Lublinie gdzie usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie 28-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KWP Lublin / mb)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.37 MB)

Powrót na górę strony