Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o zabójstwo w rękach policji

Data publikacji 22.12.2014

W niespełna godzinę kętrzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej partnerki. Do tragedii doszło w miniony piątek podczas kłótni domowej. Wojciech Sz. usłyszał już zarzut zabójstwa. Dzisiaj prokurator i policjanci będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 31-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony piątek o godz. 23.00 oficer dyżurny Policji został poinformowany, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się ranna kobieta, która potrzebuje pomocy. Na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol oraz powiadomiono pogotowie. Pierwsi pod wskazany adres przyjechali funkcjonariusze, którzy reanimowali 32-letnią kobietę do przyjazdu karetki. Niestety lekarz, który przyjechał na miejsce zdarzenia, stwierdził jej zgon.

Po rozpytaniu świadków policjanci ustalili tożsamość podejrzanego, który uciekł z miejsca zdarzenia. Powiadomiono wszystkie patrole na terenie powiatu kętrzyńskiego  i rozpoczęto poszukiwania podejrzanego mężczyzny. Na jednej z ulic miasta policjanci zauważyli uciekającego na widok radiowozu mężczyznę, którego zatrzymali. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 31-letniego mieszkańca gminy Kętrzyn wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci  w mieszkaniu doszło do kłótni między partnerami, w wyniku której 31-latek kilkakrotnie nożem ranił kobietę. Wojciech Sz. usłyszał już zarzut zabójstwa. Mężczyzna znany jest kętrzyńskim policjantom, gdyż w przeszłości był już karany za wymuszenie rozbójnicze, groźby karalne, jazdę po pijanemu. W październiku br. po odbyciu 5 lat pozbawienia wolności za rozbój opuścił zakład karny.

O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd, który rozpatrzy wniosek prokuratury i policjantów o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Za to przestępstwo grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony