Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podróbki warte 50 tys. złotych

Data publikacji 22.12.2014

Policjanci z Koszalina zabezpieczyli podrobione perfumy, odzież i zabawki znanych firm. Wartość wszystkich tych przedmiotów wyceniono na nie mniej niż 50 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie. Podczas działań mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili 4 stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 384 sztuk perfum, zegarków, zabawek oraz kilka par odzieży oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość podrobionych przedmiotów oszacowano na nie mniej niż 50 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a sprzedawcy w wieku od 25 do 52 lat wkrótce usłyszą zarzuty. Zgodnie z ustawą - prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony