Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 2,5 tys. paczek papierosów w osobowym audi

Data publikacji 22.12.2014

Ponad 35 tys. złotych wynosi uszczuplenie Skarbu Państwa z racji niezapłaconego podatku akcyzowego za wyroby tytoniowe, które ujawnili w miniony weekend policjanci świdnickie drogówki. Kontrabanda znajdowała się w osobowym oplu, kierowanym przez 29-letnie obywatela Ukrainy. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

W miniony weekend policjanci świdnickiej drogówki na obwodnicy Piask zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, którym kierował 29-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili w bagażniku prawie 2500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak ustalili policjanci, to ponad 35 tys. złotych uszczuplenia Skarbu Państwa z racji nieuiszczonego podatku akcyzowego.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Policjanci zabezpieczyli nielegalny bagaż z opla, który podlega przepadkowi. 29-latkowi grozi kara grzywny.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony