Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetaminę zakopywali w lesie – zostali zatrzymani

Data publikacji 22.12.2014

Policjanci z KWP w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu zatrzymali dwóch mieszkańców Piły podejrzanych o handel znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli 353 gramy amfetaminy, z czego większość mężczyźni przechowywali w lesie. Podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co grozi im teraz nawet 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu 10 grudnia br. zatrzymali dwóch mieszkańców Piły. Obaj mężczyźni są podejrzani o handel znacznymi ilościami substancji psychotropowych.

W miejscu zamieszkania 24- i 19-latka policjanci zabezpieczyli amfetaminę. Jak się jednak później okazało, młodzi mężczyźni w obawie przed policją większość narkotyków zakopali w pobliskim lesie. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 353 gramy amfetaminy, z których można było przygotować 3530 porcji dilerskich o wartości około 11 tys. złotych.

Podejrzani byli już notowani w policyjnych kartotekach. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów wprowadzenia do obrotu ok. 5 kg amfetaminy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat więzienia. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Prokurator wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

(KWP w Poznaniu / mg)

 

Powrót na górę strony