Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna jazda krajową siódemką

Data publikacji 22.12.2014

Policjanci z Płońskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu, który pędził siódemką z prędkością prawie 200 km/h. To nie jedyne wykroczenie jakie popełnił. Wniosek o jego ukaranie niedługo trafi do sądu.

W miniony piątek popołudniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego płońskiej komendy na krajowej siódemce prowadzili działania „Pirat Stop”. Służbę pełnili nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Tuż przed godziną 16 w miejscowości Siedlin policjanci zauważyli osobowego seata, który w czasie dojazdu do skrzyżowania, gdzie na sygnalizatorze paliło się czerwone światło, kilkakrotnie zmieniał pasy ruchu. Docelowo seat stanął na pasie do skrętu w prawo, jednak po zapaleniu się światła zielonego pojechał prosto w kierunku Warszawy. Momentami auto osiągało prędkość 197 km/h, pomimo dużego natężenia ruchu, deszczu i śliskiej nawierzchni. Jak się później okazało, seatem kierował 23-letni mieszkaniec Zakroczymia. Jego ryzykowna jazda została nagrana na videorejestratorze. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli po przejechaniu za nim kilku kilometrów, w miejscowości Szczytniki.

Za nadmierną prędkość, stwarzanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, korzystanie z powierzchni wyłączonej z ruchu oraz niedostosowanie się do znaków poziomych, policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy. Wniosek o ukaranie pirata drogowego wkrótce skierowany zostanie do sądu.

(KWP w Radomiu / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.35 MB)

Powrót na górę strony