Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sądecka policja z nowymi radiowozami

Data publikacji 22.12.2014

Trzy nowe nieoznakowane radiowozy marki Hyundai i20 trafiły w ubiegły piątek do sądeckiej komendy. Ich zakup to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu.

Przekazane sadeckim policjantom samochody trafią do służb kryminalnych. W razie potrzeby będą z nich korzystać również służby logistyczne. Nowoczesne pojazdy kosztowały ponad 125 tys. złotych, a kosztami ich zakupu podzieliła się krakowska Policja ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu. Głównym celem ich użytkowania jest przede wszystkim utrzymanie bezpieczeństwa na terenie Nowego Sącza.

Kluczyki do zakupionych aut przekazali funkcjonariuszom insp. Marek Rudnik – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Marek Pławiak - Starosta Nowosądecki, a w wydarzeniu uczestniczyli Zastępcy Komendanta - mł. insp. Jarosław Tokarczyk i mł. insp. Krzysztof Tybor, kadra kierownicza sądeckiej Policji, policjanci i zaproszeni goście.

Zabierając głos, zarówno szef sądeckich policjantów, jak i starosta nowosądecki nie kryli zadowolenia z faktu, że zwiększenie policyjnego taboru samochodowego wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców i komfort pracy policjantów.

(KWP w Krakowie / mg)

 

 

Powrót na górę strony