Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferował fikcyjny towar - oszukał ponad 40 osób.

Data publikacji 28.12.2014

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszukanie ponad 42 osób i wyłudzenie 25 tysięcy złotych. Na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży towar, którego nie posiadał. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa przy transakcjach kupna–sprzedaży na jednym z portali internetowych.

Oszust działał od sierpnia bieżącego roku. Do popełnienia tych przestępstw wykorzystał kilka rachunków bankowych. Oferował do sprzedaży telefony komórkowe i wózki dziecięce, a następnie inkasował przelewy na różne konta. Jednak przedmiotu transakcji kupującemu nie wysyłał. Sprawca w ten sposób oszukał 42 osoby powodując straty sięgające 25 tysięcy złotych. Było to jego stałe źródło dochodu. Nieuczciwy sprzedawca w porę został namierzony i ustalony przez wałbrzyskich policjantów. Podczas przesłuchania 26-latek przyznał się do zarzucanych mu oszustw i złożył obszerne wyjaśnienia.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policja przypomina o ostrożności przy zdalnych zakupach. W czasie świątecznym wielu oszustów próbuje wykorzystać fakt, że chcemy kupić prezenty i obdarować najbliższych. Przed każdą transakcją należy dokładnie przyjrzeć się sprzedawcy. Więcej informacji na temat bezpiecznych zakupów w sieci można znaleźć tutaj

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony