Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku

Data publikacji 29.12.2014

Policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku w miejscowości Rataje koło Wrześni. Kierujący wjechał samochodem na chodnik i potrącił trzy osoby. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Za spowodowanie wypadku, w którym zginęła kobieta grozi mu do 12 lat więzienia.

W niedzielę około godz. 21.00 policjanci z Wrześni otrzymali wiadomość o wypadku, do którego doszło w miejscowości Rataje. Z relacji wynikało, że kierowca osobowego samochodu na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił trzy osoby. 45-letnia kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Funkcjonariusze, którzy dotarli jako pierwsi na miejsce wypadku ustalili, że kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Poinformowali wszystkie okoliczne patrole o przypuszczalnej marce i kolorze auta. Niedługo potem policjanci z Posterunku Policji w Pyzdrach zauważyli osobowego mercedesa z uszkodzeniami charakterystycznymi dla tego rodzaju wypadku. Zatrzymali kierowcę Andrzeja S. (26 l.), który w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie 2,42 promila. Nie miał też uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony