Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownik okradał swojego pracodawcę

Data publikacji 29.12.2014

Policjanci z Bolesławca odzyskali część skradzionego mienia i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o okradanie swojego pracodawcy. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych ustalili, że 23-letni mieszkaniec gminy Bolesławiec od dłuższego czasu dokonuje kradzieży w swoim miejscu zatrudnienia.

Do zatrzymania podejrzanego doszło kiedy opuszczał on siedzibę firmę, której był pracownikiem. W wyniku przeszukania policjanci znaleźli przy 23-latku gotówkę w kwocie 300 euro i 200 złotych. Odzyskane pieniądze chwilę wcześniej zostały skradzione z firmowego biura.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że od stycznia do grudnia 2014 r. zatrzymany mężczyzna wielokrotnie dokonał kradzieży firmowych pieniędzy oraz przedmiotów, którymi handlował jego pracodawca w postaci smarów, olejów silnikowych, akcesoriów samochodów.

Gotówkę 23-latek kradł z biura, a swój pozostały łup pozyskiwał podczas transportu kosmetyków samochodowych i olei z magazynu do odbiorcy, zmieniając trasę i wyładowując część mienia u siebie w domu. Tak pozyskane przedmioty później 23-latek sprzedawał tłumacząc, że ze względu na swoją pracę ma dostęp do produktów w cenach hurtowych.

W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego, policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Właściciel łącznie straty, spowodowane przez działania przestępcze zatrzymanego, wycenił na blisko 36 tysięcy złotych.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że pieniądze zdobyte w wyniku przestępstw wykorzystał na remont samochodu i bieżące wydatki.

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

 

Film Pracownik okradał swojego pracodawcę


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pracownik okradał swojego pracodawcę (format flv - rozmiar 2.16 MB)

Powrót na górę strony