Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili porwaniem dziecka i podpaleniem auta

Data publikacji 29.12.2014

Intensywna praca kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy grozili gdańszczaninowi, że porwą mu wnuka i spalą samochód. Sprawcom przedstawiono już prokuratorskie zarzuty. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta w wieku 26 i 32 lat. Starszy z nich w przeszłości karany był m.in. za groźby, wymuszenie, naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjanta oraz kradzieże i włamania. Podejrzewani o popełnienie przestępstwa mężczyźni byli zaskoczeni widokiem policjantów.

Ustalenie sprawców nie było proste. Pokrzywdzony nikogo nie podejrzewał, twierdząc, że nie ma żadnych wrogów. Sprawcy liczyli na okup w wysokości 100 tys. zł. O groźbach porwania wnuka i podpalenia samochodu na szczęście mężczyzna od razu powiadomił policjantów. Kryminalni z Komendy Miejskiej w Gdańsku natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze sprawców. Pracowano wielotorowo. Już po kilku dniach funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn, którzy jak się okazuje mieli przygotowany plan działania na wypadek nieprzekazania okupu.

26 i 32-latek zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty wymuszenia rozbójniczego. Jeszcze tego samego dnia policjanci przewieźli ich do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe trzy miesiące sprawcy spędzą w areszcie.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 32-latkowi w związku z recydywą grozi kara więzienia do lat 15.

(KWP w Gdańsku / ap)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.52 MB)

Powrót na górę strony