Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna akcja policyjnego małżeństwa

Data publikacji 29.12.2014

Mieszkają w Zabrzu. On – oficer policji na stanowisku zastępcy komendanta jednego z miejscowych komisariatów. Ona – policjantka pełniąca służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W świąteczny dzień pomimo dnia wolnego od służby podjęli interwencję zakończoną zatrzymaniem pijanego kierowcy. Do zdarzenia doszło na obwodnicy Żor przy ulicy Północnej.

Był pierwszy dzień świąt. Policyjne małżeństwo wracało swoim samochodem z Żor do Zabrza. Znajdując się na obwodnicy Żor zauważyli jadącego przed nimi volkswagena T4. Samochód jechał zygzakiem. Dla policyjnego małżeństwa był to sygnał, że kierowca busa może być nietrzeźwy. Telefonicznie skontaktowali się z dyżurnym policji w Żorach przekazując mu informację o swoim położeniu i swoich podejrzeniach. Utrzymując cały czas kontakt telefoniczny z dyżurnym policji na bieżąco informowali o kierunku jazdy. Gdy nadarzyła się okazja zatrzymali pojazd, dobiegli do niego i wyjęli kierowcy kluczyki. Równolegle z ich interwencją na miejscu pojawili się policjanci z Żor oraz pełniący tam służbę mundurowi z katowickiego oddziału prewencji.

Zatrzymany 47-letni kierowca volkswagena miał 3,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / ap)

Powrót na górę strony