Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przez policjantów

Data publikacji 30.12.2014

W ostatnim czasie policjanci szczęśliwie ratowali życie mieszkańcom województwa podkarpackiego. W jednym przypadku uratowali od wychłodzenia 82-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego; w drugim, uratowali życie 24-letniemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo.

Policjanci uratowali człowieka od wychłodzenia

W nocy około godz. 2.30 policjanci z Komisariatu Policji w Sieniawie, patrolując ulice jednej z gmin powiatu przeworskiego, zauważyli idącego poboczem starszego mężczyznę ubranego jedynie w piżamę. Od razu zwróciło to ich uwagę. 82-latek nie wiedział, gdzie jest i jak się tam znalazł. Mężczyzna podał policjantom tylko swoje nazwisko, bo adresu nie pamiętał. Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili, gdzie mieszka i przekazali go pod opiekę rodziny.

Jak się okazało, 82-latek wyszedł z domu, gdy wszyscy domownicy spali. Niskie temperatury panujące na zewnątrz mogły okazać się dla niego śmiertelnym zagrożeniem.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym i w przypadku zauważenia osób pozostających na mrozie, które potrzebują pomocy powiadamiajmy  Policję. Zimowa aura może być śmiertelnym zagrożeniem, dlatego pamiętajmy, że w podobnych sytuacjach możemy komuś uratować życie.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

W drugą sprawę zaangażowani byli policjanci z ogniwa patrolowego mieleckiej komendy.

Dyżurny mieleckiej komendy odebrał anonimowe zgłoszenie z informacją o młodym mężczyźnie chcącym targnąć się na swoje życie. Policjanci, którzy niezwłocznie udali się na miejsce, pod wskazanym adresem zastali zamknięte drzwi. Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otworzył. Funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania, gdzie na podłodze zastali leżącego młodego mężczyznę. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. W mieszkaniu nie było innych osób. Funkcjonariusze ujawnili także odkręcony gaz.

Policjanci rozpoczęli resuscytację, czym przywrócili oddech mężczyźnie. Na miejsce za pośrednictwem dyżurnego wezwali załogę karetki pogotowia, która zabrała młodego mężczyznę do szpitala. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli puste opakowania po tabletkach, które mężczyzna popił alkoholem.

Szybka i zdecydowana reakcja policjantów uratowała życie młodego mężczyzny.

(KWP w Rzeszowie / ap)

 

Powrót na górę strony