Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kierowcy kradzionego volkswagena

Data publikacji 30.12.2014

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Volkswagen California. Zatrzymany w tej sprawie 23-latek usłyszał zarzut paserstwa. Postanowieniem sądu, mężczyzna został aresztowany na okres trzech miesięcy.

We wtorek (23 grudnia br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie od wczesnych godzin porannych pełnili służbę na terenie gminy Krzeszyce, patrolując drogę krajową K 22. W rejonie miejscowości Podgórze wytypowali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW. Na widok mundurowych kierowca zaczął przyspieszać w kierunku Krzeszyc, jechał z dużą prędkością. Po kilkuminutowym pościgu na jednej z ulic policjanci zatrzymali uciekiniera. Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego, 23-letni mieszkaniec woj. pomorskiego nie posiadał dokumentów od pojazdu, wielokrotnie zmieniał wersję, co do wejścia w posiadanie volkswagena. Auto miało uszkodzoną stacyjkę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że VW California, rok produkcji 2012, tego samego dnia został skradziony na terenie Niemiec.

Samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym, natomiast sprawca zatrzymany został w sulęcińskiej komendzie. Następnego dnia (24.12.) mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Odzyskany volkswagen wart blisko 250 tys. złotych niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

Powrót na górę strony