Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sylwester na wrocławskim Rynku

Data publikacji 31.12.2014

Zbliża się najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Oprócz wielu imprez, w tę noc również na wrocławskim Rynku odbędzie się Koncert Sylwestrowy, który już tradycyjnie zgromadzi wielu wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska, którzy wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej i gośćmi z zagranicy, podziwiając jednocześnie przygotowany pokaz fajerwerków, będą chcieli przywitać Nowy Rok. Nad bezpieczeństwem wszystkich bawiących się czuwać będą policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy służb porządkowych.

Wrocławscy policjanci już od kilku dni przygotowują się do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanej w Rynku imprezy. W sylwestrową noc na wrocławskim Rynku, w jego okolicach, ale także w innych rejonach miasta, pracować będzie kilkuset policjantów. Służbę pełnić będą funkcjonariusze zarówno mundurowi, jak i po cywilnemu. Nad bezpieczeństwem bawiących się, czuwać będą policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego, kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego.

Wsparcia Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu udzielą też funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjanci patrolować będą Rynek, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do centrum, a także wrocławskie dzielnice. Działania policji koordynował będzie specjalnie powołany Sztab Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Bezpośredni teren imprezy – Koncertu Sylwestrowego, zabezpieczać będzie służba ochrony wynajęta przez organizatora oraz Straż Miejska.

Na teren sylwestrowej zabawy w Rynku we Wrocławiu będzie można wchodzić 31 grudnia już od godziny 18.30 (szczegółowa mapa imprezy oraz regulamin w załączniku). Pamiętajmy, że przed imprezą sylwestrową w Rynku zmieni się organizacja ruchu na usytuowanych wokół Rynku ulicach. Dotyczy to zarówno poruszania się pojazdami, jak i parkowania. Dlatego wybierając się do Rynku, w miarę możliwości nie jedźmy do centrum samochodami, a korzystajmy z komunikacji miejskiej.

Podczas trwania koncertu wszystkich uczestników będzie obowiązywał regulamin imprezy opracowany przez organizatora, który będzie wywieszony w widocznych miejscach. Określa on, między innymi, zasady zachowania się osób obecnych na imprezie i korzystania przez nie z urządzeń znajdujących się na tym terenie. Osoby, które zechcą spędzić noc sylwestrową w Rynku nie mogą wnosić i posiadać alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych i innych rzeczy, które mogłyby być zagrożeniem dla innych uczestników zabawy.

Podczas sylwestra na wrocławskim Rynku, niezależnie od patrolujących Rynek policyjnych patroli oraz znajdujących się tam karetek pogotowia i zorganizowanych patroli ratowników, w Sukiennicach będą zlokalizowane m.in. ruchomy komisariat Policji i punkt medyczny.

Jesteśmy przekonani, że impreza przebiegnie bezpiecznie, bo wrocławianie są znani z tego, że potrafią się fantastycznie i kulturalnie bawić.

Wszystkim mieszkańcom Wrocławia i Dolnego Śląska życzymy wspaniałej zabawy sylwestrowej i spełnienia marzeń w 2015 roku.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Zmiany w organizacji ruchu ►
 
Regulamin imprezy ►

Powrót na górę strony