Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Włoch zatrzymany za wyłudzenie luksusowych aut

Data publikacji 31.12.2014

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Bielsku-Białej zatrzymali 36-letniego obywatela Włoch podejrzanego o wyłudzenie pięciu luksusowych mercedesów wartych 1,5 miliona złotych. Wczoraj bielski sąd, na wniosek śledczych, tymczasowo aresztował zatrzymanego. Za przestępstwo to może mu grozić do 10 lat więzienia. To już drugi areszt w tej sprawie.

Śledczy pracują nad sprawą dotyczącą jednej z bielskich firm wyłudzającej leasingi. W oparciu o zgromadzone dowody zatrzymali kolejnego przedstawiciela spółki, zamieszanego w ten proceder. Jak ustalono, oszuści prowadzili swoją przestępczą działalność od ponad roku. Chcąc uśpić czujność kontrahentów, po zawarciu umów leasingowych na zakup samochodów, regulowali pierwsze należności, aby w krótkim czasie całkowicie zaprzestać spłaty rat. Jeden z przywłaszczonych mercedesów został już odzyskany przez Policję na terenie Turcji. W dalszym ciągu trwają działania zmierzające do odzyskania pozostałych samochodów.

Zatrzymany obywatel Włoch usłyszał zarzuty wyłudzenia mienia znacznej wartości, za co może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia. Wczoraj bielski sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. To już drugi areszt w tej sprawie. W zeszłym miesiącu policjanci zatrzymali 56-letniego wspólnika Włocha, który usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci i prokuratorzy planują kolejne zatrzymania osób zamieszanych w przestępczą działalność.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.46 MB)

Powrót na górę strony