Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi kierował z blisko 4 promilami

Data publikacji 31.12.2014

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Zielonej Górze nagrali na videorejestratorze niebezpieczne wyczyny na drodze kierującego VW Golfem, który miał w organizmie 3,7 promila i był poszukiwany listami gończymi. Na szczęście nikomu nie zdążył wyrządzić krzywdy.

Dwa dni temu pisaliśmy o nietrzeźwych kierujących zatrzymanych w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Bulwersujący był przypadek mężczyzny kierującego samochodem z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie i 5 zakazami sądowymi na koncie. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze nie złożył wniosku o aresztowanie mężczyzny – oddał zatrzymanego pod dozór Policji i wyznaczył 2000 poręczenia majątkowego.  Równie bulwersujący jest przypadek 39-letniego mieszkańca Żar, który na drodze pomiędzy Zieloną Górą i Świdnicą kierował samochodem Volkswagen Golf mając w organizmie ponad 3,7 promila alkoholu. Policyjny videorejestrator nagrał jego jazdę lewym pasem drogi przez kilkaset metrów – na szczęście ruch był tego dnia niewielki i nie doszło do tragedii.Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji o dziwnie zachowującym się samochodzie powiadomił telefonicznie inny kierowca jadący drogą na trasie Zielona Góra – Świdnica.  Dyżurny wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego. Policjanci przed zatrzymaniem podejrzanego samochodu nagrali jeszcze jego niebezpieczny wyczyn. Jechał kilkaset metrów lewym pasem drogi. Po zatrzymaniu okazało się, że 39-latek jest również poszukiwany listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Żarach oraz Prokuraturę Rejonową w Żarach.  Zatrzymany 39-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Po przesłuchaniu przez policjantów został odwieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Przypominamy:

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa.

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.77 MB)

Powrót na górę strony