Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o kradzieże aut

Data publikacji 02.01.2015

Policjanci z Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili miejsce przechowywania samochodu skradzionego kilkanaście dni temu z terenu powiatu legnickiego. Osobowy seat ukryty był na prywatnej posesji w jednej z małych podlegnickich miejscowości. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o związek z tym zdarzeniem i pięcioma innymi kradzieżami aut. Obaj trafili do aresztu.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Zatrzymani to mieszkańcy Legnicy, w wieku 25 i 29 lat. Realizując czynności w tej sprawie policjanci udowodnili podejrzanym jeszcze kradzież pięciu innych samochodów w okresie ostatnich trzech miesięcy. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do jednego z zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące z włamania do jednego z mieszkań na terenie Legnicy. Policjanci zabezpieczyli także przedmioty, które znajdowały się w skradzionych samochodach i ustalają teraz ich właścicieli.

Zatrzymanych osadzono w policyjnym areszcie. Po sprawdzeniu okazało się, że jeden z nich był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów sąd zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe areszty na okres trzech miesięcy. Za czyny, o które są podejrzani, mężczyznom grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony