Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy na drogach – szczególnie przy panującej obecnie, zmiennej pogodzie

Data publikacji 02.01.2015

W wigilijny wieczór, na przejściu dla pieszych, został potrącony mężczyzna. Na szczęście nic mu się nie stało. Słaba widoczność, wynikająca ze zmiennych warunków pogodowych oraz wcześnie zapadającego zmroku, wymaga szczególnej uwagi od wszystkich użytkowników dróg.

Do zdarzenia doszło w wigilijny wieczór na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i ul. Armii Krajowej. 22-letni mieszkaniec Brzegu, kierując daewoo matiz na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił prawidłowo przechodzącego pieszego. Kierowca natychmiast po uderzeniu w pieszego udzielił mu pomocy i wezwał policjantów. Mężczyzna przyznał się do potrącenia pieszego i dostarczył policjantom ruchu drogowego własne nagranie video z kamery zainstalowanej w samochodzie, dokumentujące całe zdarzenie. Kierowcy grozi utrata uprawnień do kierowania i kara grzywny.

Zdarzenie to dowodzi, jak niezwykle łatwo może dojść tragedii na drodze. Jesień, zima i związane z nimi trudne warunki drogowe oraz szybko zapadający zmrok wymagają od kierowców wzmożonej uwagi i koncentracji. Ogromne znaczenie ma również zdolność przewidywania  zachowań pieszych oraz innych kierujących. Niezwykle istotna jest również świadomość zagrożeń na drodze wśród pieszych uczestników ruchu drogowego oraz ich widoczność na drodze, którą poprawia stosowanie elementów odblaskowych również w terenie zabudowanym.

(KWP w Opolu / ap)

Czytaj również: Obowiązkowe odblaski dla pieszych >>

Film Uważajmy na drogach – szczególnie przy panującej obecnie, zmiennej pogodzie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uważajmy na drogach – szczególnie przy panującej obecnie, zmiennej pogodzie (format flv - rozmiar 4.43 MB)

Powrót na górę strony