Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za szereg kradzieży i włamań

Data publikacji 05.01.2015

Dwadzieścia zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli w miniony weekend dwaj mieszkańcy pow. radzyńskiego. 25-latek i jego 34-letni znajomy wpadli w ręce policjantów podczas kradzieży szyn kolejowych. Jak się później okazało, obydwaj mają na swoim koncie szereg innych przestępstw. W wyniku włamań do pomieszczeń gospodarczych, samochodów ciężarowych czy sprzętu ciężkiego, ich łupem padło m.in. 1 tys. litrów paliwa, butla z gazem, pompa wodna, silnik eklektyczny. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży szyn kolejowych doszło w nocy z 1 na 2 stycznia br. w miejscowości Bezwola Grabówka. Jeden ze sprawców zatrzymany został podczas próby ucieczki z miejsca zdarzenia. Miał  przy sobie skradziony łup. Kilka godzin później dołączył do niego drugi ze sprawców. 25-latek i jego 34-letni kompan trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci prowadząc sprawę tej kradzieży ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo na koncie tej dwójki. Mężczyźni, w ciągu ostatniego roku oraz pierwszych dni stycznia br., dokonali szeregu kradzieży i włamań na terenie powiatu radzyńskiego. Sprawcy, pokonując zabezpieczenia, włamywali się do pomieszczeń gospodarczych, samochodów ciężarowych kradnąc interesujące ich przedmioty.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 25-latek wspólnie z trzema innymi ustalonymi już osobami dwukrotnie włamał się do domu i budynków gospodarczych w miejscowości Białka. Do zdarzeń doszło w styczniu oraz na przełomie kwietnia i maja 2014 roku.

Podczas wszystkich tych  przestępstw łupem sprawców padły m. in.: szyny kolejowe, niemal 1 tys. litrów oleju napędowego, płyty żeliwne, butla z gazem, kamera przemysłowa, pompa wodna, nożyce do cięcia blachy, lewar kolejowy, pasy mocujące, klucze nasadowe, nożyce elektryczne, części motocykla, program komputerowy oraz silnik elektryczny. Jak wynika z ustaleń, część skradzionych przedmiotów została przez podejrzanych od razu sprzedana na skupie złomu bądź też wykorzystana. Część łupów ozyskano.

Zatrzymani  usłyszeli łącznie 20 zarzutów i przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ap)

Powrót na górę strony