Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę z pożaru

Data publikacji 05.01.2015

Sierż.sztab. Adam Sękowski oraz st.sierż. Monika Mojsiejonek z gubińskiego komisariatu wydobyli z płonącego mieszkania 83-letnią lokatorkę. Tylko dzięki profesjonalnemu działaniu służb nie doszło do tragedii. Pokrzywdzona kobieta oraz funkcjonariusze biorący udział w akcji trafili do szpitala na obserwację.

O godz. 17:35 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od postronnej osoby o pożarze poddasza budynku przy ul. Marszałka Żymierskiego w Gubinie. Szybko powiadomił pozostałe służby – straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Na miejsce najszybciej dotarł jednak patrol gubińskiej prewencji w składzie sierż.sztab. Adam Sękowski oraz st.sierż. Monika Mojsiejonek. Wspólnie z nimi służbę pełnił funkcjonariusz Straży Miejskiej Piotr Leczycki.

Bez chwili zawahania, przy pomocy sąsiada funkcjonariusze weszli do płonącego mieszkania i z kłębów dymu oraz ognia wydobyli na wpół przytomną lokatorkę. Sam pożar ugaszony został przez strażaków. Funkcjonariusze oraz 83-letnia kobieta zostali przetransportowani do szpitala, ponieważ istniało ryzyko podtrucia dymem.

Dokładne przyczyny pożaru wyjaśni praca śledczych z Gubina w ramach prowadzonego postępowania, w oparciu o opinię biegłego z zakresu pożarnictwa. Niemniej wstępna hipoteza zakłada, że przyczyną pożaru było zwarcie w odbiorniku telewizyjnym.

Bez wątpienia jednak 83-letnia kobieta swe życie zawdzięcza policjantom.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

Powrót na górę strony