Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nieodpowiedzialny kierowca

Data publikacji 07.01.2015

Wniosek o ukaranie do sądu to konsekwencje rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierującego samochodem osobowym, który na drodze krajowej nr 22 przekroczył dozwoloną prędkość. Ponadto mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał przy sobie dokumentów, a auto nie posiadało aktualnych badań technicznych.

W czwartek /1 stycznia/ policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie pełnili służbę z użyciem wideorejestratora. Nieoznakowanym samochodem służbowym funkcjonariusze monitorowali drogę krajową nr 22 w rejonie miejscowości Graby – Wałdowice.

Około godz. 19.20 policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Ten zaś zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe podawane do zatrzymania się i podjął ucieczkę. Jadąc 170 km/ha stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi na pobocze uderzając w znak drogowy. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna uciekał przed patrolem policyjnym, bo nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem, a na dodatek ostatnie badanie techniczne golfa miało miejsce w kwietniu 2012 roku.

Przed podjęciem ucieczki kierującemu groziła jedynie grzywna w drodze mandatu karnego, jednak nieodpowiedzialne zachowanie i podjęcie ucieczki może skutkować zatrzymaniem uprawnień do kierowania przez sąd oraz grzywna do 5 000 zł.
 
(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.72 MB)

Powrót na górę strony