Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP Olsztyn: policjanci zagrają w 23. Finale WOŚP

Data publikacji 07.01.2015

Przed nami kolejny 23. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawsze organizatorzy mogą na nas policjantów liczyć. Oprócz służby na rzecz bezpieczeństwa wolontariuszy i uczestników orkiestrowych imprez, tradycyjnie już policjanci wrzucą datki do puszek. Tym razem okazji, aby dzięki policjantom wspomóc dzieci i seniorów będzie kilka.

Można wspólnie z policjantami pobiec w Przedpołudniowym Orkiestrowym Biegu Mundurowych. Podczas licytacji będzie można wygrać lekcje biegania z maratończykiem podkom. Mirosławem Cydzikiem – olsztyńskim policjantem, który postawił sobie za cel przebiegnięcie maratonów na siedmiu kontynentach. Ostatnio przebiegł Ice Marathon na Antarktydzie. Funkcjonariusz jest członkiem elitarnego klubu "The 7 Continents Marathon Club" oraz lekcję judo z post. Maciejem Sarnackim – na co dzień policjantem OPP KWP w Olsztynie i utytułowanym judoką. Ma on największą do tej pory liczbę punktów rankingowych ze wszystkich judoków w całej Polsce i jest jednym z trzech Polaków, którzy kwalifikują się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro. Niewątpliwą gratką dla kolekcjonerów będą między innymi wystawione na aukcje Odznaki Honorowe NSZZ Policjantów.

Tradycyjnie już policjanci są mocno zaangażowani w Finał WOŚP. Po pierwsze, będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników orkiestrowych imprez. „Wspólne patrole, szkolenia wolontariuszy w zakresie właściwego zachowania i reakcji na niepokojące sygnały, pomoc w dotarciu do miejsca przekazania puszek, to robimy od lat. Od lat też wspieramy WOŚP, a właściwie potrzebujące dzieci, seniorów poprzez bezpośrednie datki do puszek, ale i organizację przedsięwzięć, dzięki którym na konto WOŚP wpływają kolejne pieniądze – mówi podinsp. Anna Fic rzecznik prasowy KWP w Olsztynie.

Przedpołudniowy Orkiestrowy Bieg Mundurowych

W tym roku policjanci z KWP w Olsztynie organizują Przedpołudniowy Orkiestrowy Bieg Mundurowych. Szczytny cel i malownicza trasa wokół Jeziora Długiego w Olsztynie zachęcają do wysiłku. Warunkiem uczestnictwa w biegu 11 stycznia 2015 roku będzie wrzucenia dobrowolnego datku do puszki wolontariusza WOŚP. Każdy z uczestników biegu otrzyma odblask, a na zakończenie sportowych zmagań grochówkę i ciepłą herbatę. Start od parkingu przy ul. Leśnej o godz. 11.00. Spędźmy to niedzielne przedpołudnie zdrowo i pożytecznie. Zapraszamy policjantów, pracowników Policji z rodzinami, koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz chętnych mieszkańców Olsztyna.

Wylicytuj lekcję z maratończykiem i mistrzem judo

Oprócz uczestnictwa w biegu będzie można wesprzeć WOŚP licytując nieprzeciętne fanty. W tym roku będzie można zawalczyć o lekcję biegania z maratończykiem podkom. Mirosławem Cydzikiem – olsztyńskim policjantem, który postawił sobie za cel przebiegnięcie maratonów na siedmiu kontynentach. Ostatnio przebiegł Ice Marathon na Antarktydzie. Funkcjonariusz jest członkiem elitarnego klubu "The 7 Continents Marathon Club" oraz lekcję judo z post. Maciejem Sarnackim – na co dzień policjantem OPP KWP w Olsztynie i utytułowanym jodoką. Jego osiągnięcia to trzecie miejsce w prestiżowym Grand Slamie rozgrywanym w Rosji, piąte miejsce w Grand Prix w Mongolii, siódme w Grand Prix w Chorwacji, III miejsce w prestiżowym konkursie w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz III miejsce w zawodach Grand Prix Jeju rozgrywanych w Korei Południowej, Mistrzostwo Polski w najcięższej kategorii judo powyżej 100 kg. Policjant z KWP w Olsztynie ma największą do tej pory ilość punktów rankingowych ze wszystkich judoków w całej Polsce i jest jednym z trzech Polaków, którzy kwalifikują się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro.   

Odznaki Honorowe NSZZ Policjantów na rzecz WOŚP

Niewątpliwą gratką dla kolekcjonerów będą wystawione na aukcje Odznaki Honorowe Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów (złota, srebrna, brązowa, miniatura) oraz Odznaka Honorowa „Medal” dla osób nie będących członkiem NSZZ P.

Udział policjantów w 23. Finale WOŚP w regionie:

Policjanci z Mrągowa w ramach tegorocznego Finału WOŚP wezmą udział w charytatywnym meczu piłki siatkowej, który odbędzie się w sobotę tj. 10.01.2015r. o godz. 11.00 w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego w Mrągowie.
Mecz odbędzie się pomiędzy drużyną policjantów, a drużyną funkcjonariuszy straży pożarnej z Mrągowa.

Dodatkowo w niedzielę przed rozpoczęciem kwesty ulicznej odbędzie się odprawa z wolontariuszami, podczas której policjanci przekażą podstawowe zasady bezpieczeństwa, a także opaski odblaskowe.

W Olecku policjanci i strażacy będą wspólnie kwestować

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku w godzinach 11.00 – 15.00 na Placu Wolności w Olecku podczas 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oleccy policjanci i strażacy będą zbierać pieniądze na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz  godnej opieki medycznej seniorów.

Na centralnym placu w mieście policjanci i strażacy zaprezentują swoje  pojazdy służbowe. Każdy, kto wrzuci do puszki datek, będzie mógł obejrzeć policyjny radiowóz oraz  wozy strażackie. Policjanci będą także rozdawać opaski odblaskowe.

Ponadto funkcjonariusze będą czuwać nad prawidłowym i spokojnym przebiegiem 23. Finału WOŚP. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, aby zbiórki pieniędzy były prowadzone przez osoby do tego uprawnione.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony