Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trudnych warunkach pędził ulicami Kielc

Data publikacji 07.01.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zatrzymali na terenie miasta kierującego suzuki, który jadąc ulicą Warszawską, przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 40 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wykroczenie zarejestrowała kamera videorejestratora nieoznakowanego radiowozu. Sprawa 28-latka trafi teraz do sądu.

W minioną niedzielę, po godz. 07:00, funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy miejskiej, jadąc nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator, na ulicy Warszawskiej w Kielcach zauważyli kierującego pojazdem marki Suzuki wyposażonym w urządzenie do odśnieżania. Mężczyzna w trudnych warunkach atmosferycznych gwałtownie rozpędzał pojazd na miejskiej ulicy, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę.

Całą sytuację zarejestrowała kamera umieszczona w radiowozie. Podczas próby zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, kierujący gwałtownie zahamował, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem.

Okazało się, że pojazdem marki Suzuki kierował 28-latek z powiatu kraśnickiego. W chwili kontroli był trzeźwy. Zachowanie kierowcy na drodze było bardzo niebezpieczne, w związku z tym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Całość dokumentacji w tej sprawie zostanie przesłana do sądu, który oceni zachowanie młodego kierowcy.

(KWP w Kielcach / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 530.28 KB)

Powrót na górę strony