Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodzieja furgonetki

Data publikacji 08.01.2015

Kilka policyjnych radiowozów uczestniczyło w pościgu za złodziejem samochodu dostawczego w Lubaczowie. Mężczyzna niebezpiecznie kluczył po miejskich ulicach, potem, wyjechawszy z miasta porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez policjanta z psem tropiącym.

Wczoraj późnym popołudniem dyżurny lubaczowskiej komendy Policji został poinformowany przez mieszkańca Lubaczowa o kradzieży jego dostawczego volkswagena zaparkowanego przed domem. Pokrzywdzony będąc w mieszkaniu zauważył mężczyznę, który podejrzanie kręcił się przy jego aucie, po czym wsiadł do kabiny i gwałtownie odjechał. Właściciel natychmiast powiadomił Policję.

Komunikat został zaraz przekazany policjantom, którzy już po chwili nawiązali kontakt wzrokowy ze skradzionym pojazdem i podjęli za nim pościg. Kierowca furgonetki zupełnie nie reagował na dawane mu sygnały, pędził ulicami Lubaczowa przy dużym nasileniu ruchu, na granicy przyczepności z drogą. Następnie wyjechał z Lubaczowa i kierował się do miejscowości Dąbrowa. Tam zjechał z drogi, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.
 
Przewodnik z psem tropiącym, który brał udział w pościgu już po kilkuset metrach zatrzymał uciekiniera. Niemały udział w ujęciu podejrzanego miał pies Rudolf, który dogonił uciekającego. Sprawcą kradzieży okazał się 40-letni obywatel Ukrainy.
 
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
 
Za przestępstwo, jakiego się dopuścił, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 
(KWP w Rzeszowie / mj)

Powrót na górę strony