Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o szantażowanie biznesmena

Data publikacji 08.01.2015

29 grudnia policjanci działając na podstawie postanowienia prokuratury zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kierowanie gróźb karalnych oraz szantażowanie biznesmena mieszkającego koło Krakowa.

Od połowy 2013 r. mężczyzna zaczął otrzymywać niepokojące smsy, a także  telefony, w których grożono mu uszkodzeniem mienia oraz pozbawieniem życia jego oraz członków jego rodziny. Sprawcom miało chodzić jakoby o zwrot jakiejś wierzytelności, której miał domagać się dawny wspólnik w interesach.

W prowadzonym postępowaniu policjanci ustalili, że za usiłowaniem wymuszenia stoi 41-letni mieszkaniec jednej z miejscowości koło Krakowa i 30-latek z Nowej Huty.

Podczas przeszukania mieszkania 41-letniego mężczyzny policjanci znaleźli broń ostrą wraz magazynkami i amunicją, a także 1,5 kilograma suszu roślinnego, który okazał się marihuaną. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania gróźb bezprawnych w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, posiadania znacznych ilości środków odurzających,  a także posiadania broni palnej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Drugi z zatrzymanych, 30-latek, usłyszał zarzuty kierowania gróźb bezprawnych w celu wymuszenia wierzytelności. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W jego przypadku prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.  

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony