Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne licytacje i aukcje na rzecz WOŚP

Data publikacji 09.01.2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w policyjnych aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poprzednich latach cieszyły się one dużym powodzeniem. W tym roku można wylicytować m.in. spotkanie z Komendantem Głównym Policji lub jednym z jego Zastępców podczas Drugiej Nocy Muzeów w KGP, szkolenie na strzelnicy policyjnej typu Laser Shot wraz ze szkoleniem z pierwszej pomocy, vouchery na godzinne rejsy po Wiśle, udział w dwugodzinnej służbie w Ruchomym Stanowisku Dowodzenia – specjalistycznym pojeździe policyjnym, lekcję judo z olsztyńskim policjantem i utytułowanym judoką czy roczną prenumeratę policyjnego miesięcznika „Policja 997”. Niewątpliwą gratką dla kolekcjonerów będą między innymi wystawione na aukcję Odznaki Honorowe NSZZ Policjantów.

Policjanci w całej Polsce przygotowali wiele ciekawych propozycji dla wszystkich wspierających WOŚP, m.in. atrakcyjne licytacje. Okazji, aby wspomóc dzieci i seniorów będzie wiele. Pod tym linkiem znaleźć można policyjne aukcje na rzecz WOŚP, do udziału w których serdecznie zapraszamy.

http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=9584183

Komenda Główna Policji zaprasza do licytacji  wycieczki z przewodnikiem (policjantem rekonstruktorem Policji Państwowej) podczas Drugiej Nocy Muzeów w Komendzie Głównej Policji w maju 2015 roku. Wycieczka przewidziana jest dla zwycięzcy aukcji oraz osoby towarzyszącej. W trakcie zwiedzania przewidziano m.in. spotkanie z Komendantem Głównym Policji lub Zastępcą Komendanta Głównego Policji.

Zapraszamy również do licytacji rocznej prenumeraty miesięcznika „Policja 997” - gazety adresowanej głównie do policjantów, pracowników Policji. Można w niej znaleźć wiele ciekawych informacji, np. o warunkach służby, atmosferze pracy, umundurowaniu, emeryturach, policyjnym sprzęcie, itp. Wylicytować będzie można również zestaw promocyjny miesięcznika „Policja 997” skadający się z jubileuszowego kubka z logo miesięcznika – własnoręcznie podpisanego przez mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródkę, wydania jubileuszowego czasopisma „Policja 997” i z pierwszego w historii Policji komiksu „Skarb Krzywoustego”.

Nie lada pamiątką będzie również oddane "pod młotek" pióro wieczne z grawerem logo KGP oraz tabliczką od Komendanta Głównego Policji. Na aukcji wylicytować będzie można krawat oraz srebrną spinkę do krawatu z logotypem KGP, pamiątkowy kubek na kółkach ozdobiony grafiką przedstawiającą policjanta Ruchu Drogowego, pamiątkowy przycisk do papieru z logotypem KGP czy pamiątkową deskę przygotowaną dla Komendy Głównej Policji z okazji 95 lat Policji.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zaprasza do licytacji Szkolenia na strzelnicy policyjnej. Zwycięzca aukcji weźmie udział w wyjątkowym szkoleniu strzeleckim na symulatorze Laser Shot, na którym szkoleni są policjanci. Trenażer strzelecki został wzbogacony o filmy video umożliwiające ćwiczenie sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Doskonale imituje akcję zatrzymywania groźnych przestępców przez funkcjonariuszy Policji. Scenariusz tych krótkich inscenizacji - treningów odzwierciedla sytuacje posługiwania się bronią palną przez policjantów w pomieszczeniach zamkniętych. Filmy zrobione są interaktywnie. W zależności od reakcji uczestnika szkolenia ciąg wydarzeń może potoczyć się w różny sposób. Dodatkową atrakcją jest szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzone przez wykwalifikowanego funkcjonariusza – ratownika medycznego.

W tym roku Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. mgr Antoni Stramek przekazał na licytację 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trzy vouchery na godzinne rejsy z policjantami Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Takie rejsy przewidziane są w sezonie letnim i będą mogły z niego skorzystać dwie osoby. Właściciele voucherów, będą mogli odbyć podróż specjalną, policyjną łodzią po Wiśle. Należy wspomnieć, że jest to hybrydowa łódź Parker 630, z silnikiem Veradomerkury,  zaburtowym, czterosuwowym posiadająca 200 KM (koni mechanicznych). Wyposażona jest w urządzenie GPS, radar oraz echosondę umożliwiającą pływanie w trudnych warunkach atmosferycznych lub w nocy. Osiąga prędkość do 80 km/h a toruński garnizon wzbogacił się o nią w październiku 2011. Jeden voucher na rejs będzie można wylicytować na aukcji, dwa pozostałe w dniu 11.01.2015 roku na scenie głównej WOŚP w Toruniu. Ponadto na licytację trafią również dwie policyjne maskotki polfinek, symbol kujawsko - pomorskiej Policji.

Policja z województwa łódzkiego wystawiła na aukcję możliwość pokierowania Ruchomym Stanowiskiem Dowodzenia (RSD). Jej zwycięzca weźmie udział w dwugodzinnej służbie w Ruchomym Stanowisku Dowodzenia - specjalistycznym pojeździe policyjnym, wyposażonym w różnego rodzaju urządzenia służące do kierowania siłami policyjnymi, m.in. w monitoring mobilny - podczas którego pozna specyfikę służby w ramach działań sztabowych Policji. Ponadto na rynku łódzkiej Manufaktury stanie stoisko policyjne, gdzie będzie można porozmawiać z policjantami, obejrzeć wyposażenie funkcjonariusza oraz policyjne pojazdy (radiowozy, motocykle, więźniarkę, pojazdy zabytkowe) oraz przelot policyjnego śmigłowca. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli wziąć udział w konkursach m.in. w ramach programu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Gościom towarzyszyć będą maskotki KWP w Łodzi i KMP w Łodzi.

W tegoroczny Finał WOŚP zaangażują się także komendy powiatowe i miejskie garnizonu łódzkiego. Między innymi w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się pokaz sprzętu policyjnego użytkowanego przez policjantów z KMP, przewidziano 3 licytacje podczas, których wygrać będzie można laserowy pomiar prędkości w obecności funkcjonariusza WRD, karnet na przejazd policyjną łodzią po wodach Zalewu Sulejowskiego w sezonie letnim i płytkę okolicznościową wykonaną z okazji 95-lecia polskiej Policji. KPP Poddębice przekazuje na licytację voucher na godzinną przejażdżkę motorówką policyjną po zbiorniku Jeziorsko w okresie letnim, z kolei KPP Sieradz wystawia na licytację tzw. Fotel Komendanta. Zwycięzca licytacji przez jeden dzień będzie miał możliwość zapoznania się z pracą policjantów, zwiedzenia komendy oraz uczestniczenia w służbie policjantów drogówki. W Wieluniu i Zgierzu odbędzie się pokaz sprzętu policyjnego, w Pajęcznie licytacja maskotek pajęczańskiej Policji, a w Zduńskiej Woli będzie można wylicytować zwiedzanie miejscowej komendy. Zwycięzca odwiedzi stanowisko dowodzenia jednostką, wypije kawę z komendantem powiatowym, a kulminacyjnym punktem wizyty będzie możliwość odbycia szkolenia strzeleckiego na strzelnicy komendy trenażerem laserowym.

Świętokrzyscy stróże prawa z kolei przygotowali wiele ciekawych propozycji dla wszystkich, którzy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W miastach, które zorganizują festyny, będzie można obejrzeć m.in. pokaz kierowania ruchem, techniki kryminalistyczne, sprzęt policyjny oraz wziąć udział w licznych konkursach przygotowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

W tym roku wśród przedmiotów, które można będzie wylicytować jest również przekazana przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Jarosława Szymczyka pamiątkowa amerykańska czapka policyjna, którą otrzymał od delegacji policjantów ze Stanów Zjednoczonych, przebywających w województwie świętokrzyskim w ubiegłym roku. Generał na licytację przekazał również unikatowy policyjny kalendarz świętokrzyskiego garnizonu na 2015 rok, a także filiżankę okolicznościową wydaną z okazji 95 - lecia powstania Policji.

W tym roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie organizują Przedpołudniowy Orkiestrowy Bieg Mundurowych. Szczytny cel i malownicza trasa wokół Jeziora Długiego w Olsztynie zachęcają do wysiłku. Warunkiem uczestnictwa w biegu 11 stycznia 2015 roku będzie wrzucenia dobrowolnego datku do puszki wolontariusza WOŚP. Każdy z uczestników biegu otrzyma odblask, a na zakończenie sportowych zmagań grochówkę i ciepłą herbatę. Start od parkingu przy ul. Leśnej o godz.11:00.

Oprócz uczestnictwa w biegu będzie można wesprzeć WOŚP licytując nieprzeciętne fanty. Można będzie zawalczyć o lekcję biegania z maratończykiem podkom. Mirosławem Cydzikiem – olsztyńskim policjantem, który postawił sobie za cel przebiegnięcie maratonów na siedmiu kontynentach ( Ostatnio przebiegł Ice Marathon na Antarktydzie. Funkcjonariusz jest członkiem elitarnego klubu "The 7 Continents Marathon Club") oraz lekcję judo z post. Maciejem Sarnackim – na co dzień policjantem OPP KWP w Olsztynie i utytułowanym judoką. Jego osiągnięcia to trzecie miejsce w prestiżowym Grand Slamie rozgrywanym w Rosji, piąte miejsce w Grand Prix w Mongolii, siódme w Grand Prix w Chorwacji, III miejsce w prestiżowym konkursie w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz III miejsce w zawodach Grand Prix Jeju rozgrywanych w Korei Południowej, Mistrzostwo Polski w najcięższej kategorii judo powyżej 100 kg. Policjant z KWP w Olsztynie ma największą do tej pory ilość punktów rankingowych ze wszystkich judoków w całej Polsce i jest jednym z trzech Polaków, którzy kwalifikują się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro.

Niewątpliwą gratką dla kolekcjonerów będą wystawione na aukcję Odznaki Honorowe Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów (złota, srebrna, brązowa, miniatura) oraz Odznaka Honorowa „Medal” dla osób nie będących członkiem NSZZ P.

Policjanci z Mrągowa w ramach tegorocznego Finału WOŚP wezmą udział w charytatywnym meczu piłki siatkowej, który odbędzie się w sobotę tj. 10.01.2015r. o godz. 11:00 w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego w Mrągowie.

Opolscy policjanci przekazali na licytację na rzecz Orkiestry między innymi filiżanki oraz gadżety z policyjnymi emblematami. Oprócz tego na licytację trafią również kalendarze. W akcji wezmą udział również opolscy antyterroryści, którzy zaprezentują swój samochód i wyposażenie używane przez nich do specjalnych działań. Podczas Finału WOŚP Opolanie będą mogli porozmawiać z najlepszymi - bo to właśnie policjanci Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Opolu zdobyli pierwsze miejsce w ubiegłorocznych Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich Służb Mundurowych „Pamięci Poległym Policjantom w Służbie". Funkcjonariusze okazali się bezkonkurencyjnymi szturmowcami. W zmaganiach wzięli również udział przedstawiciele Wojska Polskiego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej i Biura Ochrony Rządu. Ale to nie jedyne atrakcje, jakie dla mieszkańców Opolszczyzny przygotowali policjanci. Funkcjonariusze ruchu drogowego zaprezentują specjalny radiowóz do obsługi wypadków drogowych.

Podczas tegorocznego Finału WOŚP, już po raz trzeci w Opolu odbędzie się uliczny bieg pod nazwą „Policz się z cukrzycą”. Na starcie biegu staną również opolscy policjanci niejednokrotnie z całymi rodzinami. Niemal 5 kilometrowa trasa biegu rozpocznie się na opolskim Rynku i tam też zakończy. Start punktualnie o 12:00.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zaprasza do licytacji obrazu akrylowego „ Pejzaż górski” autorstwa Anny Pacuły-Cyzio - policjantki pionu kryminalnego Komisariatu Policji I w Rzeszowie, Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie wystawia mandat poparcia WOŚP, a Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie przekazała do wylicytowania portfel i etui na wizytówki marki Puccini z logo WSPol.

Przedmioty przekazane przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na licytację w tegorocznym finale będą nie lada gratką dla zagorzałych fanów sportu. Zlicytować będzie można bluzę Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, na której podpisy złożyli: Simon Amman, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler (który oprócz tego, że jest skoczkiem jest również austriackim policjantem), Kamil Stoch, Jan Ziobro, trener Reprezentacji Polski – Łukasz Kruczek oraz Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Walter Hofer. Do kurtki dołączone są oprawione w ramkę zdjęcia potwierdzające jej autentyczność. Należy podkreślić, że policjanci KWP w Poznaniu bluzę wraz z autografami uzyskali dzięki pomocy i uprzejmości trenera Reprezentacji Polski pana Łukasza Kruczka. Miłośnicy siatkówki będą mogli "powalczyć" o koszulkę Reprezentacji Polski w piłce siatkowej, którą podpisali: Michał Winiarski, Mariusz Wlazły i Karol Kłos. Do wylicytowania będzie również plastron startowy austriackiego skoczka narciarskiego Andreasa Koflera z Mistrzostw Świata w Val di Fiemme, firmowa pocztówka z osiągnięciami sportowymi oraz autografem skoczka narciarskiego Andreasa Koflera oraz duża maskotka Wielkopolskiej Policji Sierżanta Pyrka.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie zaprasza do licytacji trzech kalendarzy Policji zachodniopomorskiej. Komplet kalendarzy biurowych: klasyczny, trójdzielny w komplecie z książkowym. W tym roku bohaterem jest "Przewodnik psa służbowego wraz ze swoim podopiecznym". W dużym, ilustrowanym, ściennym kalendarzu będącym podsumowaniem konkursu dla młodzieży szkół województwa zachodniopomorskiego pn."Profilaktyka oczami młodzieży" znajdują się zwycięskie prace VII edycji konkursu.

Od kilku lat jedną z głównych atrakcji oferowanych na licytacji w ramach poznańskiego finału WOŚP jest „Serca Poznańskich Policjantów”. Serce, przekazywane przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Poznaniu i Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu, wykonane jest ze złota, srebra i bursztynu. O atrakcyjność przedmiotu, który ma już charakter kolekcjonerski, dba każdorazowo Pan Artur Rój z Pracowni Jubilersko–Złotniczej „Artus”, projektant i wykonawca cennego serduszka. W dotychczasowych edycjach, licytowane w Centrum Kultury Zamek serduszko, uzyskiwało każdorazowo kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Serdecznie zapraszamy do licytowania na policyjnych aukcjach na rzecz WOŚP.

http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=9584183

 

(KGP/mw)

Powrót na górę strony