Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne szkolenie przewodników psów specjalnych

Data publikacji 09.01.2015

Przewodnicy psów kolejny raz ćwiczyli razem ze swoimi podopiecznymi na terenie działania prudnickiej komendy. W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy psów z 5 powiatów województwa opolskiego oraz Aresztu Śledczego w Prudniku. Wspólne szkolenie było doskonałą okazją do wymiany praktycznych informacji pomiędzy funkcjonariuszami.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu na terenie działania prudnickiej jednostki przeprowadzili kolejne już szkolenie dla przewodników psów służbowych. W ćwiczeniach brali udział funkcjonariusze z 5 komend województwa opolskiego oraz Aresztu Śledczego w Prudniku.

Głównym celem szkolenia było utrwalenie nawyku posłuszeństwa czworonogów. Funkcjonariusze, w trakcie ćwiczeń, pracowali także nad rozwijaniem samodzielności psów specjalnych podczas wykrywania środków odurzających. Szkolenie składało się z kilku zadań. Polegały one między innymi na odnajdywaniu markerów środków odurzających ukrytych w różnych miejscach.

Wspólne szkolenie służb mundurowych było doskonałą okazją do wymiany informacji na temat technik i metod szkolenia obowiązujących w Policji oraz w Służbie Więziennej.

(KWP w Opolu / ap)

Powrót na górę strony