Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się przed przejściem

Data publikacji 09.01.2015

500 zł mandatu i 10 punktów karnych otrzymał kierujący, który nie zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszych. Wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu.

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność na drogach jest ograniczona, zależna nie tylko od pory dnia, ale też oświetlenia. To czas kiedy kierujący powinni zwrócić szczególną uwagę na przejścia dla pieszych, tak aby nie dochodziło np. do potrąceń. Policjanci patrolujący ulice miasta i powiatu podczas służby zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych, a także zachowanie kierujących względem tych właśnie uczestników ruchu drogowego.

W czasie jednej ze służb, kamera policyjnego radiowozu nieoznakowanego zarejestrowała niebezpieczną sytuację, do której doszło na Al. Konstytucji 3 Maja - kierujący bmw młody mężczyzna wyprzedził radiowóz, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić pieszych. Policjanci zatrzymali kierującego, którym okazał się mieszkaniec Nowej Soli. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, otrzymał także 10 punktów karnych. Wyprzedzanie samochodu, który zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych to niebezpieczne zachowanie, które  bardzo często prowadzi do potrącenia pieszego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.81 MB)

Powrót na górę strony