Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kobiety, która wyłudziła blisko 1 mln zł

Data publikacji 16.01.2015

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie ustalonej i zatrzymanej przez wrocławskich policjantów, a podejrzanej o wyłudzenie blisko 1 mln zł. Funkcjonariusze udowodnili jej do tej pory przestępstwa dokonane na szkodę blisko 200 pokrzywdzonych z terenu całego kraju, a także Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Kobieta w sposób nielegalny uzyskiwała dostęp do danych kart płatniczych pokrzywdzonych i dokonywała wyłudzeń środków finansowych przy pomocy swojej działalności gospodarczej w branży hotelarskiej. Zatrzymana usłyszała już 22 zarzuty i została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali 32 – letnią kobietę, podejrzaną o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, że kobieta w sposób nielegalny weszła w posiadanie danych kart płatniczych i za ich pomocą wykonywała różnego rodzaju przelewy, transakcje finansowe, w tym także zakupy internetowe. Funkcjonariusze udowodnili podejrzanej do tej pory przestępstwa dokonane na szkodę blisko 200 pokrzywdzonych z terenu całego kraju, a także Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Zatrzymana w okresie od października 2013 roku do września 2014 roku, wyłudziła blisko 1 mln złotych na szkodę różnych osób fizycznych i instytucji gospodarczych.

Obecnie funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Weryfikują zebrane informacje, a także dokonują szeregu czynności oraz sprawdzeń, by ustalić innych ewentualnych pokrzywdzonych.

Kobieta była już w przeszłości karana za oszustwa. Teraz, po tym jak usłyszała 22 zarzuty, sąd wydał już postanowienie o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zatrzymanej, za czyny, o które jest podejrzana może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ap)

Film Areszt dla kobiety, która wyłudziła blisko milion złotych – prawie 200 pokrzywdzonych z Polski i zagranicy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Areszt dla kobiety, która wyłudziła blisko milion złotych – prawie 200 pokrzywdzonych z Polski i zagranicy (format flv - rozmiar 4.94 MB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.94 MB)

Powrót na górę strony