Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani podczas wyłudzenia kredytu

Data publikacji 19.01.2015

Zarzuty wyłudzenia kredytu o wartości 50 tys. złotych usłyszeli 27- i 29-latek z Opola. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów w momencie, kiedy próbowali wyłudzić kredyt w jednym z opolskich banków. Do tego celu posłużyli się nieprawdziwym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Teraz mieszkańcy Opola muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej policji na podstawie pracy operacyjnej uzyskali informację, że w jednym z banków na terenie Opola może dojść do próby wyłudzenia kredytu. Mundurowi zajęli się sprawą.

14 stycznia funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 27- i 29-latka. Jak ustalili policjanci, mężczyźni na podstawie nieprawdziwego zaświadczenia o zatrudnieniu złożyli wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego na 50 tysięcy złotych. Mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Opola zaraz po wyjściu z banku. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli całą dokumentację związaną z udzieleniem kredytu.

Zebrane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu dowodowy pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutu usiłowania wyłudzenia kredytu gotówkowego na podstawie nieprawdziwego zaświadczenia o zatrudnieniu.  Obaj mężczyźni przyznali się do zarzutu. Za taki czyn grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja