Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najprawdopodobniej najwyższy policjant w Polsce rozpoczął służbę!

Data publikacji 19.01.2015

Posterunkowy Mateusz Szymczyk z KPP w Sochaczewie to prawdopodobnie najwyższy policjant w Polsce – mierzy 207 cm wzrostu. W szeregach Policji jest od kilku dni. Jego postać, przybliżyła nam sierżant Joanna Olszar z Zespołu Prasowego KWP w Radomiu.

- Oczywiście na początek pytanie, które musi paść – skąd decyzja o wstąpieniu do Policji?

- Szczerze mówiąc, bycie policjantem nie było moim marzeniem od dziecka. Dla mnie ważny był sport. Już jako mały chłopiec trenowałem grę w piłkę nożną, później siatkówkę i w miarę upływu czasu kolejne dyscypliny sportowe. Myśl o pracy w Policji pojawiła się około dwóch lat temu. Pracowałem wtedy w biurze ochrony. Praca tam dała mi do zrozumienia, że mógłbym się w tym kierunku rozwijać, pomagać innym, poszerzać swoje horyzonty. Po tej myśli złożyłem dokumenty do Policji i udało się, z czego jestem bardzo zadowolony.

- Zawsze byłeś wyższy niż rówieśnicy, czy może „wystrzeliłeś” w górę dopiero w pewnym momencie? I czy takie bycie ponadprzeciętnym bardziej pomaga czy przeszkadza na co dzień?

- Jasne, że nie od zawsze jestem tak wysoki. W Szkole Podstawowej zdarzało się, że nawet koleżanki z klasy były ode mnie wyższe! Pamiętam, że między pierwszą, a trzecią klasą gimnazjum bardzo urosłem. Z tego co kojarzę, to około 20 cm. Po tym czasie rosłem jeszcze, ale już nie w takim tempie. Koniec końców stanęło na tym, że mam 207 cm wzrostu. Jestem dumny ze swojego wzrostu, nie zdarzyło się, żeby w czymkolwiek mi przeszkadzał. Wręcz przeciwnie, pomaga mi. Jestem zauważalny i np. potrafię wkręcić żarówkę na siedząco.

- My widzimy sporo atutów takiego rosłego policjanta. Już sama postura budzi odpowiedni  respekt. Gdzie w dłuższej perspektywie widzisz swoją policyjną przyszłość?

- Dla mnie ważne jest to, że poprzez tę pracę mogę pomagać innym, lubię przebywać między ludźmi, lubię porządek, dyscyplinę, uważam, że dobry Policjant, to zdyscyplinowany Policjant i taki staram się na co dzień być. Kiedyś w przyszłości, chciałbym popróbować swoich sił w AT, ale czy mi to wyjdzie? Czas pokaże… Przede mną jeszcze długa droga i wiele pracy.

- Mundur dla Ciebie musiał być specjalnie zamawiany?

- Mundur udało się zdobyć bez szczególnego zamawiania. Osoba wydająca umundurowanie, kiedy mnie zobaczyła to najpierw złapała się za głowę, ale w sumie okazało się że nie było problemów.

- Czy wzrost determinuje także Twoje zainteresowania, hobby?

- I tutaj także muszę przyznać, że wzrost pomaga i ma wpływ na moje hobby. Ponieważ interesuję się, jak już wcześniej wspomniałem, sportem. Od 19 roku życia trenuję kick-boxing. W moim kręgu zainteresowań pojawiło się MMA. Do tej pory dwa razy brałem udział w Mistrzostwach Polski w kick - boxingu, gdzie zająłem trzecie i czwarte miejsce. Pierwszą walkę w MMA stoczyłem w Sochaczewie, gdzie niebawem będę pełnił służbę. W tym kierunku chciałbym dalej rozwijać się, a to, że udało mi się dostać do Policji na pewno mi w tym pomoże.
 
 - Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji ze służby!

(KWP w Radomiu / ap)

Powrót na górę strony