Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który groził podpaleniem w ośrodku pomocy społecznej

Data publikacji 19.01.2015

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów w związku z podejrzeniem o groźby kierowane wobec pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podejrzany, który został ujęty w siedzibie MOPS-u przez pracowników ochrony budynku, groził rozlaniem benzyny, którą miał przy sobie i podpaleniem jej. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzut. Decyzją sądu, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, który groził pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podejrzany, ujęty chwilę wcześniej przez pracowników ochrony obiektu, to 78 – mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna groził rozlaniem benzyny, którą miał przy sobie w plastikowej butelce i jej podpaleniem. Policjanci ustalili, że to nie pierwsze tego typu zachowanie mężczyzny. Podejrzany był już karany za dwa podobne czyny, których dopuścił się na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Tym razem zatrzymany, również usłyszał zarzut w tej sprawie. Mężczyzna podejrzany jest o zmuszanie groźbą funkcjonariusza publicznego do czynności urzędowej. Czyn, ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd po zapoznaniu się z materiałami oraz biorąc pod uwagę wcześniejsze podobne czyny zatrzymanego, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony