Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano pracowników banku, którzy przywłaszczyli ponad pół miliona złotych

Data publikacji 20.01.2015

Oleccy policjanci zatrzymali dwóch pracowników banku, którzy łącznie z kas ukradli ponad pół miliona złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że pracownicy swoją przestępczą działalność prowadzili od 9 września 2014 roku. Sąd Rejonowy w Olecku na wniosek prokuratury i policjantów zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczne areszty. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7 stycznia br. główna księgowa jednego z banków w Olecku powiadomiła miejscowych policjantów o ujawnieniu  w trakcie kontroli braku w kasie 450 tys. złotych. W trakcie wyjaśniania  sprawy, podczas dalszych  kontroli,  ujawniono brak kolejnych 85 tys. złotych. Wówczas na podstawie sprawdzonych raportów kasowych stwierdzono, że sprawcami kradzieży są pracownicy banku, którzy od 9 września 2014 roku do 16 stycznia 2015 r. podczas pobierania z kasy banku pieniędzy oraz zasilania gotówkowego bankomatów przywłaszczyli łącznie 535 tys. złotych.

16 stycznia, na podstawie zebranych w sprawie dowodów, oleccy kryminalni zatrzymali dwóch pracowników banku, których na wniosek oleckiej prokuratury, Sąd Rejonowy w Olecku 19 stycznia tymczasowo aresztował na trzy miesiące. Sprawa prowadzona przez olecką prokuraturę jest w toku. Śledczy wyjaśniają  wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za  kradzież znacznych wartości pieniędzy pracownikom banku grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony